مراقبت از سالمندان در منزل در اصفهان | توانا

مراقبت از سالمندان در منزل در شهر اصفهان

امروزه بسیاری از سالمندان ترجیح می‌دهند که به‌دلیل مشغله زیاد فرزندان خود، مزاحم آن‌ها نشوند و بیشتر از خدمات پزشکی و مراقبتی پرستاران در منزل بهره‌مند شوند. اصولا یک پرستار سالمند آموزش دیده است که خدمات تخصصی مانند نظارت 24 ساعته بر سلامت عمومی بیمار، پانسمان، تزریقات، سرم‌تراپی (وصل کردن سرم)، درمان انواع زخم (به‌خصوص زخم بستر و زخم دیابتی)، سوندگذاری (تغذیه‌ای و ادراری)، کنترل فشار و قند خون، گرفتن نوار قلبی، کنترل درد و غیره را بی‌نقص انجام دهد.

با توجه به شیوع عفونت‌های بیمارستانی و دشوار بودن جابه‌جایی سالمندان، واقعا دریافت چنین خدماتی در منزل عالی است. این نوید را به شما می‌دهیم که مرکز خدمات پرستاری توانا زمینه حضور کادر درمان برای پرستاری و مراقبت از سالمندان در منزل در استان اصفهان را فراهم کرده است.

برای اعزام پرستار از طریق تماس تلفنی این کارو انجام دهید .

دلایل استخدام پرستار سالمند در منزل

تجربه نشان داده است که نگهداری و پرستاری از سالمندان کار ساده‌ای نیست و به مراجعه دوره‌ای به پزشک عمومی و متخصص نیاز است. در کنار آن، حضور همیشگی یک پرستار برای ارائه خدمات مراقبتی و اجرای دستورات پزشکی نیز لازم است.

بعضی از سالمندان به‌حدی ناتوان هستند که حتی انجام کارهای ساده‌ای مانند بلند شدن از رختخواب، پوشیدن لباس، راه رفتن، تهیه غذا، دستشویی رفتن و استحمام کردن برای آن‌ها مشکل است. مطمئنا در صورت نبود فرزندان، وجود یک پرستار سالمند ماهر برای کمک و نظارت 24 ساعته لازم است.

دلایل بهره‌مندی از خدمات مراقبت از سالمندان در منزل در اصفهان | توانا

از سن 60 سالگی به بعد، بروز بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، آرتروز، مشکلات قلبی و عروقی، فشار خون و کلسترول بالا، مشکلات کبدی و کلیوی طبیعی است. بنابراین، مصرف دقیق داروهای تجویز شده توسط پزشک، مراقبت‌های بهداشتی و رعایت یک رژیم غذایی مناسب ضرورت دارد. موارد زیادی مشاهده شده است که یک سالمند به‌دلیل کاهش قدرت حافظه یا بینایی به اشتباه داروهای خود را مصرف کرده است. مسئله‌ای که حتی باعث مرگ بیمار شده است!

اساسا یک پرستار سالمند با نحوه تسکین انواع بیماری‌های خاص سالمندان آشنا است. به‌خصوص سالمندانی که دچار زخم بستر، شکستگی لگن، سکته مغزی یا قلبی شده‌اند و نیاز به سوندگذاری ادراری یا تغذیه‌ای و بهره‌مندی از تجهیزات پزشکی مانند تشک مواج، تجهیزات مانیتورینگ، دستگاه فشارسنج، گلوکومتر، دستگاه ساکشن، دستگاه پالس‌اکسی‌متر، کپسول اکسیژن یا دستگاه اکسیژن‌ساز، دستگاه دیالیز و غیره دارند.

شما می‌توانید با فراهم کردن چنین تجهیزاتی و درخواست خدمات مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل با حضور پزشکان و پرستاران، دقیقا محیطی مانند بیمارستان فراهم کنید. فراموش نکنید که سالمندان در منزل خود احساس آرامش بیشتری دارند و این مسئله روی بهبودی سریع‌تر و طول عمر آن‌ها موثر است.

برای اعزام پرستار از طریق تماس تلفنی این کارو انجام دهید .

نحوه عملکرد تیم پرستاری توانا اصفهان

اصولا در اولین جلسه، پزشک عمومی به‌همراه پرستار در منزل بیمار حضور یافته و اقدام به انجام یک معاینه کامل می‌کند. در صورت نیاز داروهای لازم تجویز شده یا برای ادامه درمان درخواست حضور یک پزشک متخصص نیز می‌شود. پس از مشخص شدن روند اصلی درمان و نیازهای مراقبتی، نظارت کوتاه‌مدت یا 24 ساعته به عهده پرستار گذاشته می‌شود.

سخن آخر مرکز توانا

همانطورکه متوجه شده‌اید، مرکز توانا علاوه‌بر نگهداری از سالمندان در منزل در اصفهان، از خدمات دیگری مانند ویزیت پزشک عمومی در منزل اصفهان نیز بهره‌مند است. توصیه می‌کنیم با وجود چنین خدماتی، از این به بعد به‌صورت تخصصی از سالمند خود نگهداری کنید. بدون آنکه نیاز به رفت‌وآمد مداوم به مراکز درمانی باشد با وجود استخدام پرستاران خبره در محل سکونت خود.

پرستار سالمند خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یک پرستار سالمند خوب باید تمام آمادگی های اورژانسی داشته باشد و در شرایط حاد به توانایی هایش مسلط باشد و بتواند به خوبی حرفای سالمند و مراقب سالمند را گوش بدهد که به خوبی مشکل را یافته و در بهبود آن کمک کند.

از چه مراکزی باید پرستار سالمند بگیریم؟

برای گرفتن پرستار حتما به مراکزی مراجعه کنید که مجوز رسمی فعالیت در زمینه پرستاری و مراقبت از وزارت بهداشت و درمان داشته باشند و قابل توجه ساکنین شهر اصفهان، مرکز پرستاری توانا دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان میباشد و از قدیمی ترین مراکز پرستاری در شهر اصفهان میباشد.