پانسمان در منزل در اصفهان | توانا

پانسمان در منزل در شهر اصفهان

برخلاف باور عموم مردم، پانسمان کردن فرآیندی کاملا تخصصی است. چراکه در صورت بروز هرگونه اشتباه نه تنها باعث تسریع در روند التیام زخم، کنترل دما و رطوبت محل زخم یا سوختگی، جلوگیری از خونریزی و حفاظت از زخم در برابر صدمات خارجی نمی‌شود بلکه منجر به گسترش عفونت، خونریزی بیشتر و حتی قطع عضو به‌دلیل نکروز گسترده بافت خواهد شد.

یک پزشک یا پرستار برای مدت طولانی آموزش دیده است که در هنگام مواجهه با هر نوع آسیب فیزیکی مانند زخم، سوختگی، برش بافتی، هماتوم یا کبودی و غیره چگونه برخورد کند و در نهایت از چه نوع پانسمانی استفاده کند.

خوشبختانه مرکز خدمات پزشکی و پرستاری توانا امکان ارائه خدمات پانسمان در منزل در استان اصفهان را برای شما فراهم کرده است. با بهره‌مندی از آن دیگر نیاز نیست که ساعات طولانی در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها معطل شوید و با آرامش خاطر و در شرایط کاملا استریل، مشکل شما در منزل با حضور کادر درمان رفع می‌شود. 

برای اعزام کارشناس میتوانید از طریق تماس تلفنی این کارو انجام دهید .

نحوه ارائه خدمات پانسمان در منزل مرکز توانا

مطمئنا بیماران پروانه‌ای، بیماران دیابتی، بیمارانی که به تازگی جراحی کرده‌اند، بیماران با درصد بالای سوختگی و سالمندان مبتلا به زخم بستر به خدمات حرفه‌ای پانسمان نیاز دارند. البته کودکان، معلولین و خانم‌های باردار نیز به‌دلیل اینکه امکان مراجعات مکرر به کلینیک برایشان فراهم نیست، گزینه‌های خوبی برای پانسمان در منزل هستند.

اصولا تیم متخصص مرکز توانا هنگام مراجعه به منزل، ابتدا اقدام به بررسی دقیق نوع و محل زخم و شدت خونریزی، گازگرفتگی یا سوختگی می‌کند. سپس از تجهیزات نوین پانسمان خود برای استریل کردن محل زخم، در صورت نیاز بخیه زدن، کنترل خونریزی محل آسیب‌دیده و کاهش درد بیمار استفاده می‌کند.

از نظر این متخصصان یک پانسمان خوب باید با نوع آسیب بافت و اندازه زخم متناسب باشد. علاوه بر این، با جذب ترشحات اضافی زخم و جلوگیری از نفوذ و گسترش میکروب مانع از بروز عفونت شود. معمولا فشار اعمال شده برای پانسمان به‌حدی متناسب است که به حفظ هموستاز بافت آسیب‌دیده کمک می‌کند. چراکه عدم حفظ تبادل اکسیژن و رطوبت مورد نیاز بافت، ممکن است باعث فیبروز یا حتی نکروز (بافت‌مردگی) شود. در واقع این افراد متخصص به‌گونه‌ای عمل می‌کنند که نیاز به تعویض مکرر پانسمان نباشد. 

مزایای بهره‌مندی از خدمات پانسمان در منزل

واقعا جابه‌جایی بیماران مبتلا به آسیب‌های فیزیکی، به‌خصوص زخم، بستر کار آسانی نیست. با توجه به اینکه محیط‌های بیمارستانی آلوده هستند و خطراتی مانند انتقال انواع عفونت را به همراه دارند. مطمئنا با حضور تیم متخصص مرکز توانا، نه تنها آرامش خاطر بیمار فراهم می‌شود بلکه اطرافیان نیز در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا حفظ سلامت خود را تضمین می‌کنند. با توجه به اینکه صرفه‌جویی قابل توجهی در زمان و هزینه‌های اضافی می‌شود.

مزایای بهره‌مندی از خدمات پانسمان در منزل | توانا

برای اعزام کارشناس میتوانید از طریق تماس تلفنی این کارو انجام دهید .

سخن آخر مرکز توانا

طبق تجربه، عدم کنترل و پانسمان صحیح حتی یک زخم بستر کوچک می‌تواند زمینه گسترش و زمین‌گیر شدن بیمار را فراهم کند. درحالی‌که می‌توان به کمک درخواست خدماتی مانند پانسمان در منزل در اصفهان، بدون اضطراب در همه ساعات از مزایای مرکز توانا برای مراقبت از بیمار در منزل اصفهان بهره‌مند شد. این فرصت عالی را از دست ندهید!