مراقبت از بیماران در منزل در اصفهان | توانا

مراقبت از بیماران در منزل در شهر اصفهان

درشرایطی‌که اغلب پرستاران و پزشکان در بیمارستان‌ها مجبور هستند که بیش از توان خود به بیماران زیادی رسیدگی کنند، آیا بهتر نیست که از این خدمات در منزل بهره‌مند شد؟ خوشبختانه مرکز خدمات پرستاری توانا با اعزام کادر درمان، امکان مراقبت از بیماران در منزل در استان اصفهان (به‌خصوص مراقبت از سالمند در منزل اصفهان) را برای شما فراهم کرده است.

شما می‌توانید برای معاینه، تشخیص بیماری، تجویز دارو و ارائه یک برنامه درمانی مناسب توسط ویزیت پزشک در منزل و در مرحله بعد برخورداری از متداول‌ترین مراقبت‌های بهداشتی مانند تزریقات، پانسمان و درمان زخم، وصل کردن سرم، سوندگذاری، نظارت 24 ساعته بر سلامت عمومی بیمار، کنترل فشار و قند خون و غیره توسط پرستاران باتجربه، با این مرکز تماس بگیرید.

برای اعزام پرستاری از طریق تماس تلفنی این کارو انجام دهید .

دلایل ضرورت مراقبت و نگهداری از بیماران در منزل

شیوع همه‌گیری ویروس کرونا به همه ما ثابت کرد که نباید در مواقع غیر ضروری به مراکز درمانی مراجعه کنیم. به‌خصوص با رایج شدن ارائه خدمات مراقبتی در منزل که واقعا ما را از رفت‌وآمد مداوم و صرف هزینه‌های گزاف خلاص کرده است. مشخص شده است که بیماران به‌دلیل برخورداری از حمایت عاطفی اعضای خانواه خود در منزل، با سرعت بیشتری بهبود پیدا می‌کنند.

دلایل ضرورت مراقبت از بیماران در منزل در اصفهان | توانا

چه افرادی از این خدمات بهره میبرند ؟

طبق بررسی‌های انجام شده، درخواست این خدمات برای افراد زیر ضرورت بیشتری دارد:

  • سالمندان بالای 60 سال که اغلب دچار بیماری‌های مزمنی مانند فشار خون و کلسترول بالا، بیماری‌های کلیوی و کبدی، مشکلات قلبی و عروقی، دیابت، آلزایمر، پارکینسون، بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD)، پوکی استخوان، رماتیسم، آرتروز یا ضعف حرکتی هستند.
  • بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن عصبی مانند سی‌پی یا فلج مغزی، قطع نخاع، صرع، ام‌اس و اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ASL)
  • بیماران مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای تنفسی مانند سیستیک فیبروزیس و آسم
  • بیمارام مبتلا به مشکلات حرکتی دائمی و موقت مانند معلولین، افرادی که به‌تازگی دچار شکستگی استخوان یا سکته مغزی شده‌اند یا جراحی کرده‌اند.
  • افراد مبتلا به بیماری‌های خاص مانند ضعف سیستم ایمنی بدن، سرطان، دیابت HIV و ایدز

اغلب این بیماران نیاز به معاینه منظم، تغییر دوز یا نوع داروی تجویز شده، تزریق مداوم یا سرم‌درمانی، بهبود زخم بستر یا زخم دیابتی، مانیتورینگ مداوم وضعیت سلامت عمومی بدن و علائم حیاتی، ارائه نمونه خون یا ادرار برای آزمایش، سوندگذاری ادراری و تغذیه‌ای و غیره دارند که با حضور پزشک یا پرستار متخصص در منزل می‌توان زمینه مراقبت از آن‌ها را به دور از آلودگی‌های بیمارستانی فراهم کرد. اگر شما جز یکی از این بیماران هستید یا سالمند در منزل دارید، توصیه می‌کنیم با بهره‌مندی از مزایای مراقبت از افراد بیمار در منزل  زمینه راحتی خود و اطرافیان را فراهم کنید.

برای اعزام پرستاری از طریق تماس تلفنی این کارو انجام دهید .

سخن آخر مرکز توانا

مطالعات مختلف ثابت کرده‌اند که در کنار نگرانی و دلسوزی اعضای خانواده، حضور یک پزشک عمومی یا متخصص و پرستار در منزل بهترین وضعیتی است که می‌توان برای مراقبت درست و مناسب از یک بیمار فراهم کرد.